17.05.2010 00:00 - Франция - България 1:2
Автор: futbolist Категория: Спорт
Прочетен: 9939 Коментари: 12 Гласове:
39

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
Без този мач нямаше да има "американско лято". Звучи ужасно! Но приказката имаше щастлив край.
Много пъти съм гледал целия мач на запис и всеки път виждах едно и също - французите ни мачкаха и се скъсаха да пропускат. Второто полувреме един-единствен път застрашихме вратата на Лама - в 90-та минута. Добре, че атаката приключи успешно.
От тази гледна точка чудото става още по-голямо. Една атака - един гол и то достатъчен.
Веднъж и на нас да се усмихне щастието в последната минута, вместо да избяга!

17.05.2010 00:14
Не само без този, в предишното си домакинство Франция загуби от Израел с 2:3 и това ни даде шанс ако и ние ги победим да играем на финалите.
18.05.2010 13:10
Незабравимо! И това, което се случи после - също! За съжаление приказката беше много кратка! И кой знае кога пак ще ни се случи нещо подобно... През онова американско лято за пръв и последен път видях българи, цигани, турци да правят спонтанни шествия по градовете... Сини, червени и какви ли не още в общата маса и то без да викат "ууууу...." Това си беше точно "пиянството на един народ"!
цитирай
4. futbolist - 3. анонимен
19.05.2010 15:44
Хубавите неща са кратки. Спокойно, пак ще има! Но не и с със сегашните национали.
цитирай
5. futbolist - stefbelchev
19.05.2010 15:50
Няма значение кой кого е мачкал - важен е крайният резултат. Както казва Бекенбауер "С резултата не се спори!"
Споменах "мачкането", защото всеки път като гледам целия запис се учудвам, че през второто полувреме чак в 90-та отправихме първия и единствен удар към Лама.
Предпочитам да не обсъждам сегашните национали, защото напоследък темата "Бербатов" е доста болезнена, а аз категорично отказвам да гледам на него като на безгрешна икона. И той си има кусури, но вече е говорено по темата.
цитирай
6. mrazekoff - Истината е следната....:
21.05.2010 12:17
В оня национален отбор имаше футболисти, които имаха бомбени удари - Стоичков, Косдтадинов, Трифон Иванов, че и други, а сега са едни меки футболисти, които в стремежа си да ритнат към вратата просто подават на вратаря.
Можеби изключения са Стилиян и Мартин. Стилиян е дълбоко назад, а Мартин рядко играе и от фланга рядко му се отдава такъв случай.
Като цяло селекцията преди време беше страховита, докато сега са мекушави играчи.
Можеби ще трябва да мине време докато дойдат други такива играчи, но като гледам какви "успехи" има младежкия и юношеския отбори на България това време ще се забави поне 40 - 50 години......
цитирай
7. анонимен - A, Израел
23.05.2010 04:55
Спомням се че и Израел много помогна
цитирай
8. анонимен - тези кадри винаги са ми носили първо ...
23.05.2010 18:46
тези кадри винаги са ми носили първо гордост и после яд. съдбата ни подари една бъчва с вино, за няколко години я изпихме до дъно и се върнахме там, откъдето дойдохме. французите пък изкорениха старите лозя, посадиха нови и станаха световни и европейски шампиони. и сега са от най-силните отбори в света и едва ли вече съжаляват за онзи мач.
цитирай
9. futbolist - mrazekoff
24.05.2010 09:06
Да, мекушави са. Напоследък излизат съобщения, че този или онзи били гейове. Дали в това е не е причината?
цитирай
10. futbolist - 9. анонимен
24.05.2010 09:07
Ако Израел бяха загубили тогава, този мач щеше да е без значение.
цитирай
11. futbolist - explorer
24.05.2010 09:09
Абе сигурно съжаляват, но качествената им работа даде резултат. Но ние нали сме все наопаки - отидохме в обратната посока.