09.05.2010 16:37 - Българският национален отбор
Автор: futbolist Категория: Спорт
Прочетен: 4073 Коментари: 4 Гласове:
23

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
Този клип започва с кадри от квалификациите за Мексико86.
Първо е мачът срещу ГДР. 90 минути ги мачкахме, а те се защитаваха с цената на много нарушения. Откъде ли не мина топката, само не и там, където трябваше. Чак в 87-та минута след пряк свободен удар и щастлив рикошет, който подлъга вратаря Мюлер, най-после стана 1:0. Напълно заслужено!
Виждат се двата гола срещу актуалния европейски шампион Франция, който после на Мондиала стигна до 1/2 финал. Французите бяха с всичките си звезди, начело с Платини, но това не попречи на Георги Димитров в 11-та и Наско Сираков в 63-та да донесат победата с 2:0.
После е мачът срещу Италия на откриването с автентичен коментар от покойния Мичман - Николай Колев.
След него е голът на Негрете на 1/8 финала срещу домакините от Мексико, обявен за най-красив на Мондиала.
Клипът завършва с тъжния мач срещу Шотландия от квалификациите за EURO"88. В присъствието на Ейре и Белгия ( 1/2 финалист 2 години по-рано в Мексико), на нас ни стигаше дори  равенство срещу отдавна отпадналите шотландци (в Глазгоу направихме 0:0). Вече бяхме убедени, че сме се класирали за пръв път на Европейско първенство.
Цял мач ги "разфасовахме", но топката сякаш беше омагьосана. Допълнително ни затрудняваше "шотландското" време - дъжд и кален терен.
В 87-та минута Гари Маккей простреля Михайлов, убивайки крехките ни надежди.
За оставащите минути влезе резервата Любослав Пенев и за малко да изравни при едно центриране, но вратарят Лейтън "закова" топката на голлинията.
Лъчезар Танев, нашият голмайстор на тези квалификации, който беше контузен и не игра срещу Шотландия, много хубаво го каза: "Като напусках стадиона, открих че дъждът има хубава страна - сълзите не си личат"!